محبوب ترین سازهای موسیقی غربی بین کودکان

محبوب ترین سازهای موسیقی غربی بین کودکان

بدون شک به عنوان والدین ، قصد دارید بهترین گزینه ها را برای فرزندان خود پیدا کنید. اما به نظر شما آیا پیدا کردن مدرسه درجه یک در یک منطقه عالی یا برنامه ریزی وعده های غذایی سالم در خانه ، همه چیز در مورد تنظیم نسل بعدی خانواده برای کسب موفقیت است؟

 

از مواردی مهمی که برای کودان لازم است ، سرگرمی و مهارت می باشد. بسیاری از بچه ها می خواهند یاد بگیرند که چگونه یک ساز موسیقی را بنوازند ، مسئله ای که هنوز هم در ذهن بزرگسالان امروز از کودکی باقی مانده است. یا بهترین فرصت برای شروع کی است؟ محبوب ترین سازها برای بازی بچه ها کدام هستند؟ ما می خواهیم به شما و بچه های خود کمک کنیم تا یک انتخاب آگاهانه داشته باشند. در اینجا به برخی از محبوب ترین سازها برای یادگیری کودکان نیز اشاره خواهیم کرد.

 

۱پیانو

پیانو از محبوب ترین سازها برای بچه ها است. ساز پیانو تقریباً ۳۰۰ سال با ما بوده است، در این مدت تقریباً مشهورترین موسیقی دانان و آهنگسازان آن را نواخته اند. از باخ و بتهوون گرفته تا پسران و دختران شما. یادگیری نواختن پیانو بسیار مفید بوده زیرا علاوه بر افزایش تمرکز و مهارت، میتواند فرصت هایی چون اجرای زنده و آموزش به دیگران را نیز در آینده برای فرزندان شما ایجاد کند. البته تمامی سازها نکات زیادی برای یادگیری دارند و در جایگاه خود با ارزش و محبوب هستند، اما پیانو نگاهی پیچیده تر نسبت به موسیقی، شکیبایی و توانایی تمرکز ارائه میدهد. این ساز دارای شکوه خاصی است که در اقشار سرمایه دار زیاد دیده شده و دارای صدایی آکوستیک و کاملا طبیعی میباشد.

 

۲ گیتار

یکی دیگر از محبوب ترین سازها برای بچه ها گیتار است. برای بسیاری از جوانان ، یادگیری نواختن گیتار می تواند زمینه مناسبی برای یادگیری سبک های مختلف باشد. تصاویر و فیلم های زیادی که از نواختن سریع گیتار به خصوص در سبک های کلاسیک، فلامنکو، Rock و Heavy metal  پخش شده ، باعث شده است گیتار به عنوان یکی از ساز های “جالب” برای نوازندگان جوان به حساب بی آید.

کودک شما ممکن است به گیتار کلاسیک، آکوستیک، باس یا الکتریک علاقه مند شود که در طی مدت یادگیری گیتار میتوانند با تعداد زیادی از دیگر نوازندگان گیتار همراه شوند. مانند دیگر ساز های پرطرفدار برای بچه ها که در لیست ما وجود دارد، حمل گیتار آسان است، برای مبتدیان ارزان است و در مراحل اول یادگیری خیلی سخت نیست.

 

۳ ویولن

آیا چیزی بهتر از صدای سازهای زهی مانند ویولن در دست یک استاد ماهر وجود دارد؟ البته با وجود این که فرزند شما ممکن است چند سال طول بکشد تا به یک استاد تبدیل شود، اما همچنان  ویولن انتخابی شگفت انگیز برای بچه ها در هر سنی است. اما بهتر است بدانید یادگیری ساز ویولن تا قبل از شروع شدن دوران راهنمایی مدرسه گزینه مناسب تری است.

شروع زود هنگام همیشه یک برنامه خوب است یادگیری دروس موسیقی و درس های ویولن بهتر است زودتر از موعد انجام شود. این یک روش عالی برای زودتر هماهنگ شدن دست ها برای آرشه کشیدن و گرفتن نت ها است تا با تمرین کردن بتوانند بدون فکر کردن همزمان این دو را استفاده کنند.

 

۴ ساکسیفون

در کنار این گزینه های پرطرفدار ، ساز هایی مانند ساکسیفون هم هنوز وجود دارند که در بین بچه ها محبوب است. اگرچه این ساز ها ممکن است برای بعضی از خردسالان خیلی سنگین باشد ، اما در اندازه های مختلفی نیز عرضه میشوند که بر اساس گروه های سنی مختلف طراحی شده اند. یک ساکسیفون آلتو برای نوازندگان در حدود ۷ یا ۸ سال بسیار عالی عمل می کند ، اما بعداً ممکن است با یک ساز تنور یا باریتون احساس راحتی بیشتری کنند.

این انتخاب جالب برای بچه ها می تواند در پیگیری آنها نسبت به گروه های موسیقی ، ارکسترهای بادی و سبک های مختلف با این ساز کمک کند تا در نهایت گوش فرزندتان با آنها کاملا آشنا شده و مسلط به نواختن این سبک ها شوند. اگر فرزند شما می خواهد با سایر نوازندگان جوان با سازهای متفاوت همنوازی داشته باشد ، سازی مانند ساکسیفون شروع خوبی خواهد بود.

 

۵ درامز

آیا کودک شما دوست دارد صدا ایجاد کند و انرژی خود را تخلیه کند؟ درامز به هیچ وجه تکراری نیست و بسیار هم عالی میباشد. نواختن درامز راهی شگفت انگیز برای جوانان است تا بتوانند خود را مطرح کنند و از نظر فیزیکی ، روحی و ذهنی سلامت خود را ارتقا دهند. برای اینکه یک درامر بزرگ باشید ، نیاز به هماهنگی عالی دارید زیرا به احتمال زیاد از هر چهار اندام خود یعنی دست ها و پاها در این روند استفاده خواهید کرد. این همچنین می تواند فعالیتی باشد که به ریتم یک استاد جوان کمک کند.

درامز و ساز های کوبه ای دیگر اساساً در هر بخش از موسیقی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند ، بنابراین یادگیری این مهارت ها به یک فرد جوان امکان می دهد که بعداً بین چندین سبک انتخاب کند. حتی اگر فرزند شما تصمیم به نواختن ساز دیگری گرفت ، ما شرط می بندیم که آنها هنوز دوست دارند هر چند وقت یک بار در پشت ست درامزشان بنشینند و شلوغ کاری کنند.

 

۶ ریکوردر

شاید شما بخواهید که بچه های شما با یک ساز کوچک قبل از شروع یادگیری پیانو یا درام کیت موسیقی را یاد بگیرد. این جایی است که چیزی به سادگی به نام ریکوردر می تواند برای این موضوع بی نقص باشد. این سازها ریشه در قرن ها پیش داشته و نمونه مدرن آن توسط میلیون ها کودک در برنامه های موسیقی در سراسر کشور استفاده می شود.

اگر مطمئن نیستید که فرزند شما به درس موسیقی می رود ، ریکوردر ساز ساده ای است که او را زیاد درگیر نخواهد کرد. حتی ممکن است فرزند شما علاقه زیادی نشان داده و تصمیم بگیرد به صورت جدی موسیقی را ادامه دهد ، در این حالت میتواند به سراغ ساز هایی مانند فلوت ، کلارینت یا سازهای چوبی – بادی مشابه برود.

 

۷ بلز (زایلوفون)

یکی دیگر از محبوب ترین ساز ها برای یادگیری بچه ها ، به خصوص هنگامی که فقط شروع به کار می کنند ، بلز است. برای کودکانی که کاملاً آماده برای یادگیری ویولون یا پیانو نیستند ، بلز  یک ساز سرگرم کننده است که به آنها اجازه می دهد تا موسیقی را از طریق بازی و سرگرمی بیاموزند.

این ساز ها برای آموزش مهارت های پایه ای موسیقی بسیار مناسب هستند و بیشتر اوقات برای آهنگ های ساده مانند شعر های مهد کودک استفاده می شوند. این یک ساز آموزشی فوق العاده برای بچه ها در محدوده سنی ۳-۵ سال است ، اما این ساز در سطح های پیشرفته تری در سنین بزرگسال برای کنسرت ها و ارکستر ها استفاده می شود.

 

این موارد از محبوب ترین سازها در بین کودکان است که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید و با یافتن آموزش های ایده آل کودک خود را به خوبی پرورش دهید.

مدرسه موسیقی شیــن | فضای مناسب | دسترسی آسان | اساتید مجرب | برای آموزش تخصصی و آمـادگی آزمـون های داخلی و بین المللی با ما در تمــاس باشید. آدرس : تهران | میدان آرژانتـین | بخـارست | پـلاک نهم | کـوچه دوازدهم | تلفن : ۸۸۱۷۵۹۶۵ | ۰۹۱۲۴۰۹۸۸۴۲

 

Pearl

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: